Заев: Избори мора да има во интерес на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја става политичката кариера пред здравјето на луѓето


Предвремени избори за спас на граѓаните пред да фати нова пандемија во септември но и решение за функционална влада и собрание - лидерот на СДСМ Зоран Заев со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на жртви и новозаразени од Ковид-19 оди директно на совеста на Зоран Заев. Сите статистики покажуваат дека Македонија најлошо се справува во регионот. ...
| | веќе видена | слични

Факти на денот: 1. Владата го задолжи секое семејство за 1500 евра. 2. Статистиката покажува дека имаме најмногу заболени од коронавирус во регионот. 3. Лидија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Никакво решение не може да биде изборен процес кој ниту ќе е демократски, ниту слободен, изборен процес на кој граѓаните со страв ќе одат на гласачките кутии. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека Македонија ги брои новозаразените и починатите, наши сограѓани со име и презиме со семејства и пријатели, за СДСМ и натаму најважна е политиката. СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За Спасовски и СДСМ личната комоција е поважна од животот на граѓаните. Владата во ек на коронавирус од 18-ти март до денес потрошила 294.310 евра, не на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

СДСМ и натаму притиска за избори на кои наместо гласови и гласачи ќе ги броиме починатите и заразените од новиот коронавирус. Брзите избори не се решение во ...
| | веќе видена | слични

Пред месец дена, за Велигден, Заев, Филипче и владата го прогласија најдолгиот четиридневен карантин, а сега со истите бројки ги укинуваат сите мерки и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 234 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Избори мора да има во интерес на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја става политичката кариера пред здравјето на луѓето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: