НАУЧНИЦИ ОД ПРИНСТОН: Вирусот ќе продолжи да се шири и на топлото и повлажно време

Истражувања направени во последниве месеци, покажале слаба поврзаност помеѓу климата и коронавирусот. Верувањето дека колку е повлажно и потопло толку е ...
| | веќе видена | слични

Кубанските власти објавија дека употребата на дв а лек а развиени од кубанските компании за биотехнологија дове л е до значително намалување на смртноста од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на Владата, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАУЧНИЦИ ОД ПРИНСТОН: Вирусот ќе продолжи да се шири и на топлото и повлажно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: