НАУЧНИЦИ ОД ПРИНСТОН: Вирусот ќе продолжи да се шири и на топлото и повлажно време

Истражувања направени во последниве месеци, покажале слаба поврзаност помеѓу климата и коронавирусот. Верувањето дека колку е повлажно и потопло толку е ...
| | веќе видена | слични

Кубанските власти објавија дека употребата на дв а лек а развиени од кубанските компании за биотехнологија дове л е до значително намалување на смртноста од ...
| | веќе видена | слични

Останато

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 215 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 311 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАУЧНИЦИ ОД ПРИНСТОН: Вирусот ќе продолжи да се шири и на топлото и повлажно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: