„Џордан разочара, имa бројни лаги во документарецот кои самиот си ги измислува…“

Мајкл Џордан се уште добива бројни критики, и по завршувањето на документарниот филм „Последниот танц“ посветен на Чикаго булс и еден од најдобрите кошаркари ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кармело Ентони внимателно ги проследи сите десет епизоди од документарецот „Последниот танц“ во кој главната улога ја имаше Мајкл Џордан и секако генерацијата ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Џордан и по завршувањето на документарецот „Последниот танц“ и понатаму е актуелен во јавноста и не по неговата вина туку поради различните реакции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ричард Рип Хамилтон, поранешниот кошаркар на Вашингтон Визардс, Детроит Пистонс и Чикаго булс се присети на еден момент од Вашингтон во кој Мајкл Џексон го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за премиер од ДУИ Насер Зибери во низата изборни средби оддаде почит пред гробовите на поранешниот претседател Борис Трајковски и на претседателот ...
сите 328 | | | веќе видена

Британскиот тенисер Енди Мареј изрази негодување поради новиот натпреварувачки календар за оваа сезона. Претходно, управата на АТП објави дека првиот турнир по ...
сите 420 | | | веќе видена

Боки реши да отвори душа. Така упицанет и во свој стил го однесоа во обвинителството каде поднесе неколку кривични пријави и против функционери од власта. Кои ...
сите 123 | | | веќе видена

Културата е поврзана со публиката. Владата донесе Уредба со законска сила, за примена на Законот за култура за време на вонредна состојба, со цел, наместо ...
сите 138 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, од Спомен костурница во Куманово најави поддршка од Куманово и од граѓаните на ИЕ 2 на опцијата „Можеме“, како ...
сите 388 | | | веќе видена

Жената која е свесна за својата улога во општеството, заштитена од секаков вид на насилство, едуцирана, економски самостојна, почитувана и среќна е еден од ...
сите 229 | | | веќе видена

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во Изборна единица 3, Игор Јанушев денеска беше во посета на општина Чешиново-Облешево од каде истакна дека 15 јули е денот кога СДСМ и ...
сите 143 | | | веќе видена

Сите што употребија насилство и кои го организираа 27- ми март во Собранието се пред судот на правадата, истакна лидерот на СДСМ, Зорна Заев, кој одговори на ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Џордан разочара, имa бројни лаги во документарецот кои самиот си ги измислува…“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: