Не е фатаморгана: Исполнета трибина во Бундеслигата! (ФОТО)


Легендарниот Мајк Тајсон ја воодушеви светската јавност со фантастична трансформација на неговото тело. За време на домашната изолација, Тајсон реши да се ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Баерн славеа вчера на дербито против Борусија Дортмунд (0:1), и со тоа се доближија на еден чекор поблиску до одбраната на германската титула. ...
| | веќе видена | слични

Унион Берлин денеска прославува една година од денот кога за првпат во својата историја долга повеќе од 110 години влезе во Бундеслигата. На многу генерации ...
| | веќе видена | слични

Екипите во германската Бундеслига на рестартираниот шампионат без присуство на гледачи на трибините почнаа да губат многу почесто на своите стадиони.По ...
| | веќе видена | слични

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 505 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не е фатаморгана: Исполнета трибина во Бундеслигата! (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: