Геце ќе се раздели со Борусија Дортмунд


Марио Геце место да го задржи статусот херој на нацијата тој се глупира на социјалните мрежи и го менува својот статус во очите на фудбалските фанови. Човекот ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен е тим кој знае често да ги „краде“ најдобрите играчи на конкурентите во Бундеслигата, па дури и на најголемите ривали за титулата како што е ...
| | веќе видена | слични

Марио Геце следната сезона нема да продолжи со Борусија Дортмунд објави клубот изминатиов викенд. Интересна е наводната причина поради која бундеслигашот решил ...
| | веќе видена | слични

Германскиот везист Марио Геце, како што веќе е познато, нема да го продолжи договорот со Борусија Дортмунд на крајот од оваа сезона. Но, исто така тој нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Марио Геце си заминува од Борусија Дортмунд по крајот на сезоната, Милан подготвува понуда за Германецот. Италија Марио Геце се поврзува со Милан откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 170 | | | веќе видена

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот ...
сите 390 | | | веќе видена

Посмртно е откриен Ковид-19 кај 53-годишен скопјанец кој починал вчера, семејството го зело од болница и го погребало според сите верски и народни обичаи, без ...
сите 383 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Геце ќе се раздели со Борусија Дортмунд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: