Рохани: Одмазда за САД ако им направат проблем на иранските танкери

4 копии

Иранскиот претседател Хасан Рохани се закани со одмазда доколку САД им направат проблем на танкерите кои превезуваат иранска нафта за Венецуела. – Доколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Носејќи стотици барели нафта, танкер под иранско знаме влегол во водите на Венецуела, потврди морнарицата на оваа јужноамериканската земја неколку дена откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската администрација успеа да спречи два танкери кои пренесувале иранска нафта кон Венецуела, објави „Фокс њуз“. Според наводите на тој медиум, во ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии
2 копии

Испораката претставува продлабочување на врските меѓу двете држави кои се под американски санкции Танкерот наречен „Форчун“ пристигна во Венецуела од Иран. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Одмазда за САД доколку им направат проблем на иранските танкери. Вакви закани стигнаа од иранските власти. Претседателот Хасан Рохани се закани со одмазда ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 153 | | | веќе видена

Националната гарда е забележана на улиците на Вашингтон по деновите на насилни немири низ десетици американски градови додека американскиот претседател Доналд ...
сите 336 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 114 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 441 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рохани: Одмазда за САД ако им направат проблем на иранските танкери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: