Халанд се посрамоти и помогна на Борусија да постигне гол (ВИДЕО)


Каи Хаверц со синоќешниот гол со кој му донесе победа на Баер Леверкузен од 1-0 на гостувањето кај Фрајбург, испиша историја на Бундеслигата, бидејќи стана ...
| | веќе видена | слични

Баер Леверкузен како гостин извојува значајна победа против Фрајбург од 1-0, а стрелец на голот беше кој друг, ако не Кај Хаверц, еден од моментно најопасните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Баер Леверкузен победи на гостувањето кај Фрајбург и се искачи на третото место на табелата. Херој за „фармацевтите“ повторно беше Каи Хаверц кој го постигна ...
| | веќе видена | слични

Се одигра првиот меч во рамките на 29. коло од најсилната фудбалска дивизија во Германија, фаворитот дојде до посакуваните три бода, а домаќинот полека но ...
| | веќе видена | слични

Кариерата на Михаел Скибе се движи во опасна надолна линија, а денеска 54-годишниот тренер доби отказ и нема да биде предводник на младиот тим на Борусија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 738 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најва на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 338 | | | веќе видена

Aмериканскиот Оддел за правда и Федералното биро за истраги тврдат дека неименувани држави манипулираат со информациите за да ја влошат ситуацијата во САД ...
сите 385 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 501 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 334 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 168 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се направени повеќе од 1000 тестови. Практично, во општините кои се сметаат за жаришта на корона вирусот, и од каде во изминатите три ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халанд се посрамоти и помогна на Борусија да постигне гол (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: