ФК Вардар со реакција до Грнчаров: Жално и срамно!!

2 копии
2 копии

Арбитражниот суд за спорт во Лозана потврди дека Вардар нелегално го донел Максим Максимов во своите редови од литванскиот клуб Тракаи.Судот во Лозана денеска ...
| | веќе видена | слични

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар нелегално го ангажирал Максим Максимов во 2017 година. Ова е одлуката која ја донесе Арбитражниот суд за спорт ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа што е во неизвесна ситуација по повлекувањето на Сергеј Самсоненко, во големи долгови и несигурна иднина, нови проблеми за фудбалскиот клуб Вардар. ...
| | веќе видена | слични

Максим Максимов пристигна во Вардар пред три години и беше најавуван како големо засилување за клубот, но не само што не ги оправда очекувањата, туку и му ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Вардар никако во последно време да ги израдува своите навивачи, напротив постојано се нижат лоши вести за „црвено-црните“, од заминувањето на Сергеј ...
| | веќе видена | слични

Вардар официјално го загуби случајот „Максим Максимов“ и пред Арбитражниот суд за спорт во Лозана. Најтрофејниот македонски клуб беше во судски спор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На состанокот на Комисијата за заразни болести се предложило да се направи масовен скрининг во Скопје, Тетово, Штип и Липково. Предложена е исто така и дневна ...
сите 516 | | | веќе видена

На денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче говорејќи околу евентуалните рестриктивни мерки рече дека сеуште се анализираат ...
сите 231 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФК Вардар со реакција до Грнчаров: Жално и срамно!!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: