Американски функционер со јасна порака: Ќе трошиме до бескрај за да ги поразиме непријателите Русија и Кина во нуклеарната трка!

Специјалниот претставник на американскиот претседател за преговарање во врска со контролата на вооружувањето, Маршал Билингслеа порача дека САД се подготвени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД би можеле да извршат нуклеарно тестирање во живо во рок од неколку месеци ако претседателот го побара тоа, изјави висок официјален претставник на Пентагон, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД ќе изгубат најмногу од излегувањето од договорот за отворено небо, а за Русија речиси ништо нема да се промени во случај Вашингтон да го истера до крај ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот виш дипломат на Стејт департментот во реакција за српската редакција смета дека тоа може да се направи со потпис од претседателите Трамп и Путин, и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Русија не гледа можности за нов договор доколку Соединетите држави се повлечат од Договорот за отворено небо, кој овозможува инспекциски надлетувања над ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
сите 728 | | | веќе видена

Во рамки на скринингот, во приватен дом за стари лица, што има објекти во Ченто и Кадино, во едниот се позитивни две штитенички, а во другиот тројца вработени. ...
сите 193 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 185 | | | веќе видена

Не смее да дозволи Комисијата за заразни болести да потпадне под политички притисок истакна доктор Ненад Лазаров во гостувањето во емисијата „А што не е ...
сите 396 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 89 | | | веќе видена

Во Скопје од денеска повторно е уникнат бесплатниот превоз за пензионерите кој важеше за деновите вторник , петок, сабота и недела . Граѓаните кои ќе користат ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски функционер со јасна порака: Ќе трошиме до бескрај за да ги поразиме непријателите Русија и Кина во нуклеарната трка!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: