Заврши заложничката драма: Уапсен мажот кој држеше заложници во московската банка

4 копии

Московската полиција го уапси непознатиот маж кој во зградата на „Алфа Банка” во центарот на рускиот главен град држеше како заложници повеќе од пет лица. Во ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата цитира извори од истрагата.Повеќе од 20 жандарми се на местото на настанот. Напаѓачот влегол во просторијата за состаноци на рударска компанија со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Три лица загинаа, а четврто лице е рането во пукање во Севр во Франција. Денеска попладне вооружен маж упадна на состанок во каменоломот Сент Варен и пукаше од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Полицијата во Москва по спроведени преговори, уапси еден човек, кој како заложници држел вработени во банка во центарот на грдот.Според официјалните податоци ...
| | веќе видена | слични

Останато

На денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче говорејќи околу евентуалните рестриктивни мерки рече дека сеуште се анализираат ...
сите 1080 | | | веќе видена

Охрид, 2. јуни 2020 (Inpress) – СВР Охрид, преку одделението за превенција, презема активности за контрола во спроведувањето на мерките и препораките на ...
сите 198 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 151 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни вести, ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши заложничката драма: Уапсен мажот кој држеше заложници во московската банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: