Кинески здравствен службеник ги прифаќа критиките за одговорот на коронавирусот

Директорот на кинескиот центар за контрола и превенција на зарази денес рекол дека јавните критики за избивањето на коронавирусот се разбирливи, но го бранел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кинеската истражувачка, наречена „жена лилјак“ од медиумите бидејќи ги проучува лилјаците, предупредува дека појавата на смртоносниот коронавирус е „само врв ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тим од врвни експерти соопшти дека оние кои вршат истражување на потеклото на коронавирусот треба да ја испитаат можноста дали вирусот всушност излегол од ...
| | веќе видена | слични

Еден тим на врвни научници вели дека оние кои гo испитуваат потеклото на појава на коронавирус треба да јa испитат можноста дека вирусот можеби излегол од ...
| | веќе видена | слични

Кина денеска најави дека е отворена на меѓународна соработка за да се открие изворот на Ковид-19, но истрагата мора да биде предводена од Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раководителот на Институтот за вирологија од Вухан ја разоткри американската теорија за потеклото на вирусот, велејќи дека „Ковид-19“ не може да „протече“ од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче говорејќи околу евентуалните рестриктивни мерки рече дека сеуште се анализираат ...
сите 193 | | | веќе видена

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
сите 728 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 185 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 89 | | | веќе видена

Охрид, 2. јуни 2020 (Inpress) – СВР Охрид, преку одделението за превенција, презема активности за контрола во спроведувањето на мерките и препораките на ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинески здравствен службеник ги прифаќа критиките за одговорот на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: