Полицискиот синдикат незадоволен од одлуката на Влада, бараат исплата на бонусот од 15 илјади денари


Владата не ги почитува полициските служебници и не го цени нивниот труд како и секојдневната изложеност на опасности и ризици при патролирањето, контролите и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 28. мај 2020 (Inpress) – Охрид е меѓу градовите со најмногу пријавени кривични дела семејно насилство за времетрањето на полицискиот час. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев коментирајќи ги денешните обвинувања од Независниот синдикат на полицијата дека биле набавени 600 ремени за сума од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Осум дена полициската станица за обезбедување на границата во Танушевски е без струја, а два дена без вода, алармира денес Независниот полициски синдикат. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Независниот полициски синдикат реагира на јавната набавка на 600 ремени во Министерството за внатрешни работи и упатува забелешки до министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
11 копии

За речиси 45 проценти повеќе пријави за семејно насилство, регистрирала полицијата за времетрањето на полицискиот час во периодот од 12 април до 12 мај. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Независниот синдикат на полицијата побара техничкиот премиер и министерот за внатрешни работи итно да се договорат за наградата за полицајците и таа да се ...
| | веќе видена | слични

Поднесени се 85 пријави за кривични дела семејно насилство, од кои најмногу во Скопје, Охрид и Струмица. Дополнително, евидентирани се и 49 прекршоци против 54 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицискиот синдикат незадоволен од одлуката на Влада, бараат исплата на бонусот од 15 илјади денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: