(ФОТО) Баба на 126 години, ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ

Во болницата во Милано лекарите трансплантирале две белодробни крила на осумнаесетгодишно момче на кое според изјавата на докторите „целосно му изгореле двата ...
| | веќе видена | слични

Случај на 71-годишна жена од Колан, во Задаарска жупанија која се водела како личност која се излекувала од Ковид-19, предизвика збунетост во Хрватска. Имено, ...
| | веќе видена | слични

Хуана Зунига, кој ќе наполни 112 години во јули, е една од 25 лица заразени со ковид-19 во домот за пензионирање во Сантијаго, пренесува СЕНАМА. Таа живее во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Пациентката, , при повторното тестирање доби негативен резултат, јавија од задарскиот стожер и доставија извештај од раководителот на службата за ...
| | веќе видена | слични

Пациентката, која беше тестирана од коронавирусот откако оздравела од оваа инфекција и чиј тест беше позитивен, при повторното тестирање доби негативен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 659 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Баба на 126 години, ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: