Дино Мерлин стана дедо , доби внук

Во Швајцарија почина десетмесечно дете од Македонија од можни компликации од инфекција од коронавирус. Тоа е прв смртен случај на дете позитивно на коронавирус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како резултат на компликации проследени од Ковид-19, во Швајцарија почина десетмесечно бебе од Македонија, а веста за тамошните медиуми е потврдена од страна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што ексклузивно објави НОВА, битката за спасување на животот на десетмесечното бебе започна на Клиниката за детски болести каде што бебето било донесено ...
| | веќе видена | слични

Деветмесечно бебе кое од Скопје на барање на родителите, со авион беше транспортирано во Швајцарија починало денеска. Веста ја потврди и министерот Венко ...
| | веќе видена | слични

Швајцарските здравствени власти ја потврдиле смртта на бебето, кое од Клиниката за детски болести во Скопје во понеделникот ноќта, со специјален авион било ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Швајцарските здравствени власти потврдија прва смрт на дете од Ковид-19. Бебето кое починало од можни компликации од инфекција на коронавирус и е прв случај од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Десетмесечно бебе во тешка и многу комплицирана здравствена состојба било донесено во неделата попладне на Клиниката за детски болести, објавува НОВА ТВ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вистинска драма се случувала на Клиниката за детски болести за спасување на животот на десетмесечното бебе, за кое се утврдило дека има туморозна маса во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вистинска драма се случувала на Клиниката за детски болести за спасување на животот на десетмесечното бебе, за кое се утврдило дека има тумор во мозокот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 451 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 166 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонските одбојкари кои пред два дена повторно обезбедија пласман на Европско првенство, ќе добија премија во висина од 20.000 евра. „Уште пред турнирот во ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Овој јануари има врнежи од дожд над просекот, велат од секторот хидрологија во Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму објаснуваат дека иако планинските, ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дино Мерлин стана дедо , доби внук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: