Рама: Албанија од утре ги отвора сите џамии и цркви

5 копии
2 копии

Дваесет и три плажи на бугарскиот брег на Црно Море ќе нудат бесплатни чадори за сонце и лежалки, соопшти министерката за туризам Николина Ангелкова. Пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Плажата „Центар“ во Сутоморе, каде синото знаме се вее со години, започна да работи овој викенд. Секако, отворањето е придружено со тушеви со топла вода и нови ...
| | веќе видена | слични

Судејќи по фотографиите и видеата, очигледно Грците со нетрпение го очекуваа нивното враќање на плажите и уживање во морската вода... Над 500 плажи ширум ...
| | веќе видена | слични

Останато

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 184 | | | веќе видена

Охрид, 2. јуни 2020 (Inpress) – СВР Охрид, преку одделението за превенција, презема активности за контрола во спроведувањето на мерките и препораките на ...
сите 130 | | | веќе видена

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
сите 144 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни вести, ...
сите 250 | | | веќе видена

Британската влада планира да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите до крајот на јуни, а како опција се наведуваат воздушните ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Албанија од утре ги отвора сите џамии и цркви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: