Удобни и шик: Ова се единствените панталони кои ви требаат летово! (ФОТО)


Незаборавните килоти ги носеле најпрво мажите во Франција, пред неколку векови, како долен веш, а потоа тие станале и дел од „надворешната“ облека, за подоцна ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот предизвика кризи кај многу семејства. Откако12-годишниот Хејден изврши самоубиство, таткото Бред Ханстабл ја сподели тешката ...
| | веќе видена | слични

Министерката за економија на Австрија, Маргарет Шрамбек, најави закон со кој би се заштитиле домашните компании од преземање на странски инвеститор. Според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еспадрилите се сигурен тренд ова лето! Лесни и практични, тие се омилените чевли на многу жени, но и мажи. Пристигнуваат топлите денови, па затоа пронајдете си ...
| | веќе видена | слични

Фотографот Алекс Кид од Мелбурн има сосема обично хоби – фотографирање. Но и необична особина – го ризикува својот живот поради фотографиите! Instagram Алекс ...
| | веќе видена | слични

Наместо туристите, во цветањето на црешните во јапонскиот парк Нара, уживаат елени. Оваа фасцинантна глетка ја забележил јапонскиот фотограф Казуки Икеда. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 471 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 545 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Удобни и шик: Ова се единствените панталони кои ви требаат летово! (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: