Почнува судски процес против Нетанјаху за корупција

5 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Израел ќе анектира 30 проценти од окупираниот Западен Брег. Во интервју за израелскиот весник „Макор Ришон“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Под притисок од САД, Израел назначи локална компанија за изградбата на „Сорек 2“, фабриката за десалинизација која ќе биде најголема во светот, наместо кинеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган му се закани на Израел поради планот на неговата нова влада да анектира делови од Западниот Брег, пренесува „Мидл Ист ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израел има историска можност да ги анектира еврејските населби на Западниот Брег и мора да ја искористи можноста во јули, изјави израелскиот премиер Бенјамин ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израел нема да пропушти историска можност да го прошири својот суверенитет над делови од окупираниот Западен Брег. Тоа го изјави израелскиот премиер Бенјамин ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во судот во Ерусалим денеска започна судењето за корупција против Бенџамин Нетанјаху, кој е првиот израелски премиер на должност кој се соочува со кривично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува судски процес против Нетанјаху за корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: