Викенд ручек: Печен компир со сос и растопен кашкавал


Овој продолжен викенд, време е за нови вкусови и рецепти од кујната на македонскиот блогер за храна Cooking with Branko. Пет нови здрави и вкусни рецепти кои ...
| | веќе видена | слични

 Љубителите на рецепти со компир ќе уживаат во овие вкусни, полнети панцероти. Наместо класични панцероти од тесто, направете си ги од компир, а наполнете ги ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: 1 лист обланда 2 конзерви туна 100гр пченка 3 кисели краставички 2 варени моркова 2 лажици пржен сусам 100гр маргарин сол и бибер Начин на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 791 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 205 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 247 | | | веќе видена

СДСМ и Венко создадоа хаос во здравствениот систем. Додека тие се фалат дека ја победиле епидемијата, Македонија се наоѓа на врвот по заболени и умрени од ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викенд ручек: Печен компир со сос и растопен кашкавал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: