Сопругата на Колашинац уапсена на аеродром во Лондон, носела оружје

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо и неговиот брат беа уапсени откако пред скоро три месеци со лажни пасоши влегоа во Парагвај. Полицијата тогаш уште на ...
| | веќе видена | слични

Шпанските обвинители побараа шест месеци затворска казна за напаѓачот на Атлетико (М) Диего Коста поради затајување данок. Обвинителството исто така побара ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската актерка Лори Лохлин и нејзинот сопруг, дизајнерот Мосимо Џианули, се изјаснија дека се виновни и ќе отслужат казна затвор за учество во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 862 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 642 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 536 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се направени повеќе од 1000 тестови. Практично, во општините кои се сметаат за жаришта на корона вирусот, и од каде во изминатите три ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругата на Колашинац уапсена на аеродром во Лондон, носела оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: