Сите предности на ананасот, добредојден е во секоја диета и за одржување на витката линија

Достапен ни е насекаде, во топлите денови нè асцоира на плажа и освежителни коктели, а во текот на студените денови, особено во сезоните на грип и настинки, ни ...
| | веќе видена | слични

Диетата на гејшите е брза и строга диета. Само 5 дена со диетата на гејшите може да симнете меѓу 3 и 7 килограми. Таа вклучува 3 елементи – зелен чај, кафеав ...
| | веќе видена | слични

Ова овошје е богато со железо и е од витално значење за одржувањето на бројот на црвени крвни зрнца и за спречување на анемија. Тие содржат 1.85mg на 100 грама ...
| | веќе видена | слични

Постојано сте под стрес? Не се храните здраво? Тогаш ова е вистинското време да го исчистите вашиот организам, користејќи здрави намирници. Ова се 10-те ...
| | веќе видена | слични

Нането е широко распространета билка на нашите простори кое се карактеризира со специфичен вкус и мирис. Најчесто се користи како чај, а некои го користат и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„ Христијан Мицкоски останува запаметен како неодговорен политичар кој за време на оваа криза цело време се однесува незрело, несериозно и неодговорно. На ...
сите 584 | | | веќе видена

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 161 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 206 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите предности на ананасот, добредојден е во секоја диета и за одржување на витката линија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: