АНДОВСКА: Јас сум Македонка од Македонија, зборувам, мислам и сонувам на мајчин македонски јазик и одбивам да бидам дел од сите на кои им пречи „македонски“


Јас сум Македонка од Македонија, зборувам, мислам и сонувам на мајчин македонски јазик, вели најизведуваниот современ македонски композитор низ светот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешен ден е роден голем светски музичар кој заслужил секој од нас да знае барем нешто за него. Филип Лафонтен е познато име на светската музичка сцена во ...
| | веќе видена | слични

Најизведуваниот современ македонски композитор низ светот, професорката по композиција Дарија Андовска одбива да биде со тие кои што и забрануваат да се нарече ...
| | веќе видена | слични

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Дали пандемијата навистина стивнува, или олабавувањето на мерките ќе биде ново „масло“ на огнот, д-р Никола Пановски вечерва изјави на Канал 5 телевизија дека ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНДОВСКА: Јас сум Македонка од Македонија, зборувам, мислам и сонувам на мајчин македонски јазик и одбивам да бидам дел од сите на кои им пречи „македонски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: