Ковид биланс: Нови 20 заболени лица, 24 излекувани, еден починат пациент


Нови 20 заболени лица, 24 излекувани и еден починат пациент е ковид биланс во земјава за изминатото деноноќие, соопштуваат од Министерството за здравство (МЗ). ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Посмртно е откриен Ковид-19 кај 53-годишен скопјанец кој починал вчера, семејството го зело од болница и го погребало според сите верски и народни обичаи, без ...
| | веќе видена | слични

Во Прилеп денеска нема регистрирано новозаболени од коронавирусот, но регистрирано е дека четворица оздравеле од оваа заразна болест. Од прилепскиот Центар за ...
| | веќе видена | слични

Во Велес изминатото деноноќие се регистрирани девет лица оздравени од КОВИД – 19, новозаразени нема, а активни на болеста се 31 лице, информира ЈЗУ Центар за ...
| | веќе видена | слични

Рапиден пораст на новодијагностицирани случаи на корона во земјава. Втор ден откако падна забраната за движење и прв од отворањето на угостителските објекти, ...
| | веќе видена | слични

Педесет и тригодишен скопјанец кој починал во скопска приватна болница, а кому посмртно му бил земен брис за коронавирус, и излегол позитивен, воопшто не бил ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 74-годишен пациент, лекуван на клиниката од 21 мај, а во Градската општа болница „8 Септември“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Музика во живо, гости качени на столици, музичари без маски, аплаузи е само дел од атмосферата која вчера можеше да се забележи во некои скопските кафеани. Од ...
сите 218 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 165 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски е еден од првите опозиционери кои реагираа негативно по претпладневната објава на бројот на новозаболени од корона вирусот во текот ...
сите 390 | | | веќе видена

Веќе нема никакви дилеми дека опозицијата е прислушувана од страна на безбедносните институции. Две години по почетокот на реформите во безбедносниот систем не ...
сите 361 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во очекување на нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски на која се очекува договор меѓу политичките партии за датум за избори, францускиот ...
сите 500 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид биланс: Нови 20 заболени лица, 24 излекувани, еден починат пациент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: