Инцидент во Ресен: Со метална шипка нападнал полицаец, па полицаецот извадил пиштол и почнал да пука

Вчера во 13:30 часот во Ресен полициски службеници од Полициска станица Ресен го лишиле од слобода 49-годишниот У.Р. од Ресен бидејќи во 13:10 часот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 649 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 476 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инцидент во Ресен: Со метална шипка нападнал полицаец, па полицаецот извадил пиштол и почнал да пука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: