Боби Серафимовски сними песна со саксофонистката на Род Стјуарт


Познатиот македонски музичар и композитор Боби Серафимовски гради успешна музичка кариера и надвор од нашите граници, а во светската музичка и филмска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Филип Лафонтен e светски музичар кој кој е познат и на светската музичка сцена, како наградуван музичар во Белгија, Франција и Канада. Ама ретко кој зне дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешен ден е роден голем светски музичар кој заслужил секој од нас да знае барем нешто за него. Филип Лафонтен е познато име на светската музичка сцена во ...
| | веќе видена | слични

Лепа Брена се огласи на социјалните мрежи откако дозна за загубата на нејзиниот колега и голем пријател Бранислав Мијатовиќ Мија, тапанарот од групата „Сладок ...
| | веќе видена | слични

Фронтменот на култниот бенд „Металика“, Џејмс Хетфилд, е колекционер на стари авомобили. Како што пренесуваат странските медиуми, тој во автомобилите вложил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
сите 233 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 406 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 357 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 256 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боби Серафимовски сними песна со саксофонистката на Род Стјуарт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: