Рагник во Милан враќа клупска легенда и соработникот на Берлускони и Галијани?

Ралф Рагник има една задача да дојде и да го врати Милан во самиот врв на италијанскиот фудбал! Медиумите во Италија веќе се со месеци шпекулираат за доаѓањето ...
| | веќе видена | слични

Франко Барези е име кое со големи букви е запишано во историјата на Милан и на италијанскиот фудбал, а причината за тоа се одличните партии, големата трага, ...
| | веќе видена | слични

Ралф Ренгник се очекува ова лето да го преземе тимот на Милан во својство на менаџер од англиски тип, кој ќе биде одговорен и за тренинг но и околу доведување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 337 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 504 | | | веќе видена

За прв пат имавме и рекордни 120 заболени во последните 24 часа, од кои најголем број се од Скопје, поради што Владата одлучи да го стави Скопје во карантин за ...
сите 236 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се направени повеќе од 1000 тестови. Практично, во општините кои се сметаат за жаришта на корона вирусот, и од каде во изминатите три ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рагник во Милан враќа клупска легенда и соработникот на Берлускони и Галијани?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: