Меси потврди дека сакал да ја напушти Барса


Нахуел Гузман е аргентински голман кој игра во мексиканскиот тим Тигрес. Тој е роден во Росарио една година пред да биде роден Лионел Меси, сега големата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Што ли нема да понуди овој „луд“ фудбалски Свет. Па и луди клаузули кои ги имаат играчите ширум него. Таква една е на голманот на Тигрес, Нахуел Гузман чија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англиската фудбалска легенда Гери Линекер има јасен став на дебатата кој е подобар фудбалер – Меси или Роналдо. Поранешниот играч на Лестер, Евертон, Барселона ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Аргентинскиот голман Науел Гузман откри дека во неговиот договор има специјална клаузула поврзана со Лео Меси, и вели дека е подготвен да си исече прст доколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според најавите од министерот за здравство Венко Филипче, нјверојатно денеска или најдоцна до утре, комисијата за заразни болести треба да излезе со предлог за ...
сите 722 | | | веќе видена

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
сите 232 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 434 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 238 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 186 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси потврди дека сакал да ја напушти Барса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: