Рано прекинаа, па први ќе почнат – договорен датумот за старт на новата сезона во Франција

Француската фудбалска федерација ги отфрли жалбите на Амиен, Тулуз и Олимпик Лион кои се против прекинот на првенството. Во Франција беше донесена забрана за ...
| | веќе видена | слични

Угледниот француски спортски дневник „Л’Екип“ со драматична насловна страница ја критикуваше одлуката на Фудбалската федерација на Франција да прогласи ...
| | веќе видена | слични

Еден од најтиражните спортски весници во Европа, француски „Л`екип“, во денешното издание објави жестока насловна страница во која го искритикуваа прекинот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Германија веќе неколку кола редовно се игра фудбал, а во текот на вчерашниот ден и во Италија и Англија се потврдија датумите на рестартирањето на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската сезона во Франција беше официјално прекината на крајот на април, пред еден месец. Тековната состојба на табелата во Лига 1 беше препознаена како ...
| | веќе видена | слични

Лион излезе како огромен губитник по одлуката на француските власти да го стопираат сиот спорт до септември во таа земја, па така клубот им се приклучи на ...
| | веќе видена | слични

Францускиот клуб Лион сака да го елиминира Јувентус во осминафиналето на Лигата на шампионите откако првата средба заврши со триумф на Лион од 1-0. Реваншот во ...
| | веќе видена | слични

Иако за реваншите во 1/8 финалето од Лигата на шампионите и натаму нема конечна одлука, сепак, од таборот на Лион почна „пецкањето“ пред дуелот со Јувентус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 205 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рано прекинаа, па први ќе почнат – договорен датумот за старт на новата сезона во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: