Даути : За претпријатијата од Охрид, 12 пати повеќе пари без камата отколку за Струга


Значи, не е доволно да се биде убав град како другите или да се биде исто погоденo од кризата како и другите за да се биде исто третирани од надлежните. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата троши повеќе енергија на толкување отколку на содржината на мерките и помошта што можат да им ја дадат на граѓаните, изјави денеска Илире Даути, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот заменик министер за здравство, Владими Лазаревиќ, во денешниот “Еврофокус” оцени дека нашата држава спровела идентична стратегија на затворање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не е првпат официјални лица на ДУИ, како што се тие на локално и централно ниво, да ја злоупотребат ситуацијата со пандемијата „Ковид 19″ за нивните партиски ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за Албанците, неколку пати, ја искажува својата загриженост за враќањето на нашите граѓани во нивната татковина. Неколку пати реагиравме на ова ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за Албанците, неколку пати, ја искажува својата загриженост за враќањето на нашите граѓани во нивната татковина, реагираат од партијата преку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државата ги запоставува граѓаните заглавени во странски држави и не помага за нивно враќање во земјата, обвинуваат од Алијансата за Албанците. Неколку пати ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски на својата Фејсбук страна објави дека точно се знае кој е одговорен за најлошите резултати во регионот, и ...
сите 553 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 343 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 379 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 468 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 110 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даути : За претпријатијата од Охрид, 12 пати повеќе пари без камата отколку за Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: