Заев: Изборите се решение, а не проблем


3 копии

Изборите се решение и треба да се одржат во првиот можен рок, секако по завршување на вонредната состојба и согласно состојбата со епидемијата, изјави ...
| | веќе видена | слични

Алсат неофицијално дознава дека претседателот на СДСМ, Зоран Заев вчера телефонски разговарал со политичките лидери и партнерите во владата. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан Мицкоски останува запаметен како неодговорен политичар кој за време на оваа криза цело време се однесува незрело, несериозно и неодговорно. На штета ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на кризата Мицкоски го потценуваше и се потсмеваше со заканата од коронавирусот. Потоа лажеше дека немало доволно тестови за корона иако илјадници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 145 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 206 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Изборите се решение, а не проблем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: