Два оздравени пациенти во Битола, нов случај не е регистриран


3 копии

Во последните 24 часа направени се 771 тестирање, а регистрирани се 62 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-24, Куманово-2, Штип-14, Тетово-12, Струга-1, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во недела ќе биде тестирано потесното семејство на покојникот кој беше погребан со сите рутуали, а постмортем е докажан позитивен на Ковид. Информацијата за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство во соработка со Центарот за јавно здравје Скопје, под асистенција на Министерството за внатрешни работи, денеска ќе направи акција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 153 | | | веќе видена

Националната гарда е забележана на улиците на Вашингтон по деновите на насилни немири низ десетици американски градови додека американскиот претседател Доналд ...
сите 336 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 114 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 441 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два оздравени пациенти во Битола, нов случај не е регистриран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: