ЕВН никогаш нема да наплати од корисниците повеќе од тоа што корисниците го имаат реално потрошено


4 копии

Нема потреба од нервоза и вознемиреност околу сметките за потрошена електрична енергија, реагираат од ЕВН. Ова не e генерална состојба туку поединечни случаи ...
| | веќе видена | слични

Деновиве се очекува да легнат 700 милиони евра на контото на НБРМ. Со каква динамика ќе бидат исплаќани и може ли буџетот да го издржи товарот на ...
| | веќе видена | слични

Внимаваме на препораките од Владата. Но, овде морам да споменам дека најголем проблем ни е регулирањето во оној дел од препораките каде што од нас се бара да ...
| | веќе видена | слични

Во време на КОВИД-19 главниот извор каде се слуша радио се автомобилите луѓето кои одат на работа. Во случајов овие два месеци беше намален сообраќајот и како ...
| | веќе видена | слични

Околу 30 продавачи на уличното списание Лице в лице останаа дома поради опасност од ширење на вирусот Ковид 19. Со тоа значително им беше отежната можноста за ...
| | веќе видена | слични

Многу од броилата некаде околу 200.000 се наоѓаат во домовите на корисниците и во време на пандемија отчитување не е препорачливо. Затоа за сите корисници беа ...
| | веќе видена | слични

Подготовките за годинашново 60. јубилејно издание на фестивалот Охридско лето започнаа веднаш по завршувањето на минатото издание, а тоа значи дека токму овој ...
| | веќе видена | слични

И во време на КОВИД-19 наѓавме време да прошетаме по планините. Но, во овој период сфатив дека колку повеќе ограничувања има човекот, толку повеќе има потреба ...
| | веќе видена | слични

Со отворањето на кафе баровите се добива онаа социолошка слобода, но во одредени граници кои мора да ги испочитуваме. Факт е дека Ковид-19 ќе постои и во ...
| | веќе видена | слични

Голем број на реакции на граѓани и фирми кои се жалат на значително повисоки сметки за електрична енергија за месеците март и април. Велат дека биле изненадени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 402 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 436 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВН никогаш нема да наплати од корисниците повеќе од тоа што корисниците го имаат реално потрошено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: