Денис Родман открива тајна на Северна Кореја: „Ако оваа жена се појави на ТВ знаете дека нешто не е во ред“


2 копии

Легендарниот кошаркар Денис Родман изминативе години изгради необично пријателство со севернокорejcкиот лидер Ким Joнг Ун. Во јавноста се појавија шпекулации ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еден ден откако Ким Џонг Ун го надгледуваше состанокот на своите главни генерали, кои одлучиле да продолжат со подготовките за нуклеарната војна на Северна ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја планира да ги зголеми своите нуклеарни капацитети, јавуваат државните медиуми во земјата. Ким Џонг Ун, лидерот на оваа изолирана земја со ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг ун изнел на состанокот со воените лидери нов план за подигање на нуклеарните капацитети на земјата, јавува државната агенција ...
| | веќе видена | слични

Минатиот месец се појавија неколку теории за севернокорејскиот претседател Ким Џон Ун. Жив е или не, има ли двојник или не, а тој постојано изненадуваше. Но, ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер имал средба со воените лидери и прертставил нов план за подигање на нуклеарните капацитети на земјата, јави државната агенција КЦНА. ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот кошаркар Денис Родман е одличен пријател на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун. Ким Јонг Ун е позната како голем љубител на кошарката во која се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 458 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денис Родман открива тајна на Северна Кореја: „Ако оваа жена се појави на ТВ знаете дека нешто не е во ред“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: