Игуаин сака да ја заврши кариерата во Ривер Плата


Џорџо Кјелини е планетарен хит со својата автобиографија во која има опфатено различни сегменти и повеќе карактери кои се важни во неговата играчка кариера, а ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Наполи во својата историја нагости голем број на Аргентински интернационалци. Голем дел од нив станаа легенди на клубот, а најголема секако е Диего ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Биографската книга „Јас, Џорџо“ на капитенот на Јувентус Џорџо Кјелини секојдневно предизвикува бурни реакции во италијанската и светската јавност. Откако ги ...
| | веќе видена | слични

Ривер плејт планира да го врати Гонзало Игуаин во своите редови по цели 13 години откако Аргентинецот го напушти матичниот клуб. Јувентус наводно поставил цена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџо Кјелини ги негира гласините за тепачка во соблекувалната на Јувентус во финалето од Лигата на шампиони во 2017, вели дека во продолжението од мечот биле ...
| | веќе видена | слични

Наполи очигледно никако не му го простува трансферот на Гонзало Игуаин во Јувентуа и Аргентинецот често пати добива навреди од поранешниот клуб. Игуаин летото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
сите 233 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 407 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 357 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 256 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Игуаин сака да ја заврши кариерата во Ривер Плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: