Уредба за првите мерки од третиот сет ќе има следната недела, најави Царовска


Вицепреиерката за економски прашања Мила Царовска, денеска ги отфрли тврдењата дека се доцни со економските мерки за справување со коронакризата, односно со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во декември велеа дека буџетот е ликвиден за сега да се задолжат 870 милиони евра, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

Нешто над 197 милиони евра е буџетскиот дефицит што е генериран во буџетот до април годинава, покажуваат податоците за реализација на буџетот заклучно со овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврообврзницата која ја издаде Владата во износ од 700 милиони евра е веќе препродадена и притоа продавачите оствариле профит од 21 милион евра, изјави денес ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска одговарајќи на новинарски прашања направи осврт на новото задолжување во износ од 700 милиони евра, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција одговарајќи на прашање во врска со евро обврзницата од 700 милиони евра која ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска трет ден молчи за историски најголемата издадена еврообврзница тешка 700 милиони евра. Рокот на отплата е во наредните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 201 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 130 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уредба за првите мерки од третиот сет ќе има следната недела, најави Царовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: