СП: Владата да ја исправи одлуката за додатокот од 15 илјади денари за полициските службеници


Синдикатот на полицијата (СП) бара од Владата да им додели додаток од 15 илјади денари, односно да ја исправи последната одлука со која го одби предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски за Нова реагира на прозивките во јавноста околу одговорноста за непочитување на мерките за заштита од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО ДПМНЕ е незрела и неодговорна партија. Нивниот лидер Христијан Мицкоски и нивниот технички министер Наќе Чулев се однесуваат деструктивно во текот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мицкоски и Чулев се несовесни, а изборите се решение за нивното неодговорно однесување, смета владејачкиот СДСМ.Партијата преку соопштение укажува дека ...
| | веќе видена | слични

По прозивките во јавноста околу одговорноста за непочитување на мерките за заштита од епидемијата поради што се случи драматичен пораст на новозаболени ...
| | веќе видена | слични

СДСМ излезе со соопштение во кое вели дека ВМРО ДПМНЕ е незрела и неодговорна партија и дека нивниот лидер Христијан Мицкоски и нивниот технички министер Наќе ...
| | веќе видена | слични

„Наќе Чулев ќе остане запаметен по неодговорното, несериозно и незрело однесување во време на сериозна здравствена криза. Заради теснопартиски и популистички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев ќе остане запаметен по неодговорното, несериозно и незрело однесување во време на сериозна здравствена криза, напиша ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 307 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 397 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
сите 25 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СП: Владата да ја исправи одлуката за додатокот од 15 илјади денари за полициските службеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: