Поради финансии, одложени локалните избори во БиХ за 15 ноември


3 копии
4 копии

Најмалку 2.000 демонстранти се собраа во централниот дел на Сараево за да искажат незадоволството од ситуацијата во Босна и Херцеговина. Тие се упатија во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Останато

Останува како легална битка на ВМРО-ДПМНЕ да ги повика граѓаните да отидат во подрачните единици на Министерството за правда и да се потпишат на иницијативата ...
сите 602 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Лино Червар најави дека се повлекува од селекторската функција во Хрватска уште по поразот од Аргентина и стои до тој став и откако „каубоите“ го завршија ...
сите 66 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 195 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 169 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ испрати интересно видео со кое самиот реши да се одбрани од нападите во кои тој се прикажува како расист од еден дел од италијанската ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради финансии, одложени локалните избори во БиХ за 15 ноември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: