Автобусите на ЈСП нема да сообраќаат од утре од 11 часот до вторник до 5 часот

2 копии
2 копии

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП) соопшти дека од утре пензионерите ќе можат повторно да ги користат бесплатно во градските автобуси. Пред да биде ...
| | веќе видена | слични

Јавното сообраќајно претпријатие соопшти дека од утре пензионерите ќе можат повторно да се возат бесплатно во градските автобуси. Како што е познато, се до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од петок пензионерите повторно ќе можат да се возат бесплатно со јавниот превоз во Скопје вторник, петок, сабота и недела. Од ЈСП „Скопје“ апелираат за ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Од денеска, автобусите на ЈСП „Скопје“ и на приватните превозни ќе возат цел ден, односно од 5 часот до полноќ. Јавниот превоз се враќа на вообичаеното ...
| | веќе видена | слични
18 копии
2 копии
повеќе

Останато

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Избори мора да има и ќе има, но не по цена на животот и здравјето на граѓаните. Дали ќе се случат во јули, август или септември, тоа треба да кажат бројките во ...
сите 628 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автобусите на ЈСП нема да сообраќаат од утре од 11 часот до вторник до 5 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: