(ВИДЕО) СЕ БАРААТ СТОРИТЕЛИТЕ: Од џамии во Измир наместо молитва ечеше „Бела чао“


Од турска џамија во градот Измир наместо молитва, ечеше италијанската антифашистичка песна „Бела чао“. Властите почнаа истрага откако е хакиран системот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Локални функционери на СДСМ утрово се обиделе да организираат партиски пропагандни активности на кејот и пристаништето во центарот на Охрид, но биле грубо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 659 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 218 | | | веќе видена

Верниците треба да бидат внимателни, бидејќи ова е тешка и сериозна болест и со своето однесување да придонесат во грижата за здравјето и заштита од болеста, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) СЕ БАРААТ СТОРИТЕЛИТЕ: Од џамии во Измир наместо молитва ечеше „Бела чао“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: