Царовска: Не се доцни со мерките, првите мерки од третиот сет ќе бидат преточени во уредба наредната недела


Вицепреиерката за економски прашања Мила Царовска, денеска ги отфрли тврдењата дека се доцни со економските мерки за справување со коронакризата, односно со ...
| | веќе видена | слични

Бројките и натаму се лоши, но подобрување има. Капацитетите во индустриските зони почнуваат полека да се консолидираат и да го зголемуваат производство. Овој ...
| | веќе видена | слични

Владата да не се фали со мерки чија реализација е во тек или кои се веќе познати. Антикорупциска активно ќе го следи делењето државна помош од третиот сет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уредбите од третиот антикризен пакет тековно се носат. Некои веќе поминаа, а и денеска Владата има седница по која надлежните институции ќе излезат и ќе ...
| | веќе видена | слични

Според непотврдени информации државата денеска ќе се задолжи за 800 милиони евра, со каматна стапка од 4,5%. Парите од еврообврзницата ќе се трошат за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски, заедно со заменичката на претседателот на Владата, задолжена за економски прашања и за ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 18% од населението во Хрватска, или повеќе од 720.000 луѓе веќе во првите два месеци од економската стагнација не можат да ги намират основните ...
| | веќе видена | слични

Мила Царовска, вицепремиерот за економски прашања, денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека владиниот генерален секретар Драги Рашковски денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 234 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Не се доцни со мерките, првите мерки од третиот сет ќе бидат преточени во уредба наредната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: