Еве како ќе се летува во Бугарија

5 копии

Летувалиштето Канкун во Мексико нуди бесплатни хотели и храна за да ги охрабри туристите да доаѓаат на одмор оваа сезона, пренесува Сонцето.Покрај бесплатното ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот град Херцег Нови ќе доделува бесплатно летување со полн пансион за цели семејства. Тие ќе ја реализираат акцијата „Херцег Нови те вика“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јапонската влада ќе започне програма за поддршка на обновата на туризмот вредна 18,2 милијарди долари, а една од мерките е државата на туристите да им плаќа ...
| | веќе видена | слични

Кипар ќе ги покрива трошоците за туристите ако се заразат со коронавирус. Кипарската влада наведува дека ќе ги покрие трошоците за сместување, храна, пијалаци ...
| | веќе видена | слични

Херцег Нови ги поканува туристите да се пријават на бесплатен летен одмор организиран од овој град во соработка со локалните хотели. Првите победници ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот приморски град Херцег Нови нуди бесплатно летување на база на полн пансион за цело семејство ( двајца возрасни и две деца). Туристичката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кипарските власти порачаа дека ќе ги покријат трошоците за одмор во земјата за секој што ќе остане позитивен на коронавирус во текот на посетата.Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве како ќе се летува во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: