И во Мексико прекина фудбалот

Фудбалската Суперлига во Србија денеска ќе продолжи со возбудувањата, а до крајот на сезоната преостануваат уште четири кола. Според пишувањата во тамошните ...
| | веќе видена | слични

Дрезден е градот каде што се поставени темелите на фудбалската игра во Германија, а „Дрезден Инглиш фудбал клуб“ е првиот клуб каде што во 1874 година почна да ...
| | веќе видена | слични

Сериозен удар за Германија, за германскиот фудбал. Имено среде пандемијата со Ковид-19, Фудбалската федерација на таа земја, како последица на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Рестартот на Третата германска лига треба да се случи на 30. мај, но големи проблеми има(ше) фудбалската федерација на четирикратниот светски првак со третиот ...
| | веќе видена | слични

Милионерот Глен Темплин ја изведе најлудата фудбалска трансакција, откако оваа недела стана сопственик на членот на осмата англиска дивизија Ромфорд, а во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани околу 130 нови заболени со коронавирусот, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, потенцирајќи дека се ...
сите 310 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 306 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 250 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 179 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 47 | | | веќе видена

Штип со десет новозаболени, а Свети Николе со девет, остануваат високо на листата на Министерстовото за здравство со позитивни на Ковид 19.За разлика од Штип, ...
сите 90 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И во Мексико прекина фудбалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: