Мексико: Близу аеродром во Мексико Сити пронајдени коски на повеќе од 60 мамути


6 копии

Коски на повеќе од 60 мамути се пронајдени на градилиште за време на работата на новиот аеродром „Фелипе Анхелес“ во Мексико Сити, соопшти Националниот ...
| | веќе видена | слични

Аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала трагично загина во авионска несреќа на 21. јануари 2019 година. Само неколку денови претходно потпиша договор со Кардиф во ...
| | веќе видена | слични

Британскиот таблоид „Дејли мејл“ објави едно од последните видеа на трагично загинатиот аргентински фудбалер Емилијано Сала, во моментите кога тој потпишува за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 255 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мексико: Близу аеродром во Мексико Сити пронајдени коски на повеќе од 60 мамути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: