Возач згина кај превојот Стража, со автомобил паднал во бездна длабока 100 метри

Скопјанец на возраст од 53 години загинал во автомобилска незгода на пат кон превојот Стража.Како што информират од МВР, на 21/22 месецов на пат кон превојот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии
3 копии
5 копии
2 копии

Групна тепачка се случила вчера во ресторан во Скопје, соопшти полицијата. -Вчера во 20:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возач згина кај превојот Стража, со автомобил паднал во бездна длабока 100 метри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: