Како Димитров и Царовска им кажуваат на граѓаните дека треба да гласаат, кога тие се загрижени за своето здравје?


СДСМ сака брзи избори по цена на здравјето на граѓаните. СДСМ ја интересира само власт, а не здравјето на граѓаните. Јасно ли му е на СДСМ дека во вакви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Завршува уште една работна недела, а надлежните институции сеуште молчат. Челниците на СДСМ – Прилеп и тоа како навлегле во шемата смислена од нивниот ментор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со своето неодговорно, несовесно и нехумано однесување, највисоките функционери на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, Петар Ристески и Ане Лашкоска, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Денес бројката од 38 новозаболени и 3 починати оди на нечистата совест на Зоран Заев, кој бара избори по секоја цена.Бројот на жртви и новозаразени од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Никакво решение не може да биде изборен процес кој ниту ќе е демократски, ниту слободен, изборен процес на кој граѓаните со страв ќе одат на гласачките кутии. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека Македонија ги брои новозаразените и починатите, наши сограѓани со име и презиме со семејства и пријатели, за СДСМ и натаму најважна е политиката. СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и натаму притиска за избори на кои наместо гласови и гласачи ќе ги броиме починатите и заразените од новиот коронавирус. Брзите избори не се решение во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на СДСМ доживеа вистинско фијаско во справувањето со коронавирусот. Бројката на заразени од опасниот вирус во Македонија надмина 2 илјади заразени, а ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Венко создадоа хаос во здравствениот систем. Додека тие се фалат дека ја победиле епидемијата, Македонија се наоѓа на врвот по заболени и умрени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 255 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Димитров и Царовска им кажуваат на граѓаните дека треба да гласаат, кога тие се загрижени за своето здравје?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: