Царовска: Не се доцни со мерките, првите мерки од третиот сет ќе бидат преточени во уредба наредната недела


Вицепреиерката за економски прашања Мила Царовска, денеска ги отфрли тврдењата дека се доцни со економските мерки за справување со коронакризата, односно со ...
| | веќе видена | слични

Нешто над 197 милиони евра е буџетскиот дефицит што е генериран во буџетот до април годинава, покажуваат податоците за реализација на буџетот заклучно со овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврообврзницата која ја издаде Владата во износ од 700 милиони евра е веќе препродадена и притоа продавачите оствариле профит од 21 милион евра, изјави денес ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска одговарајќи на новинарски прашања направи осврт на новото задолжување во износ од 700 милиони евра, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во декември велеа дека буџетот е ликвиден за сега да се задолжат 870 милиони евра, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција одговарајќи на прашање во врска со евро обврзницата од 700 милиони евра која ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска трет ден молчи за историски најголемата издадена еврообврзница тешка 700 милиони евра. Рокот на отплата е во наредните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 534 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

НОВИ 76 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Се зголеми бројот на заразени од коронавирусот. Според најновата статистика, бројот на заразени е 76, а тестирани се 885 ...
сите 301 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не би сакал да е вистина она што вчера на судењето на случајот „Рекет" го кажал Бојан ...
сите 171 | | | веќе видена

Од почетокот на вонредната состојба досега Министерството за внатрешни работи издало речиси 45.000 пасоши. Од Министерството велат дека е надмината пасошката ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Не се доцни со мерките, првите мерки од третиот сет ќе бидат преточени во уредба наредната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: