Царовска: Не се доцни со мерките, првите мерки од третиот сет ќе бидат преточени во уредба наредната недела


-За да може да кажеме дека доцниме треба да знаеме дека првиот и вториот сет на мерки кои беа донесени од Владата и преточени во уредби и правни акти се уште ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Стопанската комора за туризам на Македонија (СКТМ) ја поздравува владината мерка „Ваучер за домашен туризам“, но искажува загриженост ако од нејзината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Антикорупциска будно ќе ја следи реализацијата на владините мерки, а особено на исплатата на финансиски средства на граѓаните од третиот пакет. Од Државната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој поединец кој ги исполнува условите за добивање ваучер за летување во Македонија може да ја добие најавената владина помош во висина од 6.000 денари, плус ...
| | веќе видена | слични

Владата да не се фали со мерки чија реализација е во тек или кои се веќе познати. Антикорупциска активно ќе го следи делењето државна помош од третиот сет ...
| | веќе видена | слични

Бројките и натаму се лоши, но подобрување има. Капацитетите во индустриските зони почнуваат полека да се консолидираат и да го зголемуваат производство. Овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уредбите од третиот антикризен пакет тековно се носат. Некои веќе поминаа, а и денеска Владата има седница по која надлежните институции ќе излезат и ќе ...
| | веќе видена | слични

Според непотврдени информации државата денеска ќе се задолжи за 800 милиони евра, со каматна стапка од 4,5%. Парите од еврообврзницата ќе се трошат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 255 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Не се доцни со мерките, првите мерки од третиот сет ќе бидат преточени во уредба наредната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: