ЦЈЗ Охрид: Од 16-ти до 22-ри мај во Охрид COVID-19 e дијагностициран кај 4 лица


7 копии

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Прилеп денеска има еден нов случај на заболен од коронавирусот, по двата дена кога немаше новозаболени. Центарот за јавно здравје не регистрирал ...
| | веќе видена | слични

Доколку вирусот продолжи да се шири во Сарај, Гази Баба и Чаир, градоначалниците не ја исклучуваат можноста да побараат повторно воведување на одредени мерки. ...
| | веќе видена | слични

Тројца починати пациенти заболени од корона вирус регистрира денеска земјава. 41 годишен Тетовец хоспитализиран на 19 ти мај, 47 годишен скопјанец и 51 ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во изминативе 24 часа нема нови приеми, хоспитализирани се вкупно 50 пациенти. На кислородна поддршка се ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие три лица починале, двајца на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, пациент од Струга (58) и пациент од Скопје (47), како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје денеска се регистрирани 14 нови случаи позитивни на коронавирусот, од кои шестмина се од скопската општина Бутел, потврдуваат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 234 | | | веќе видена

Од петок пензионерите повторно ќе можат да се возат бесплатно со јавниот превоз во Скопје вторник, петок, сабота и недела. Од ЈСП „Скопје“ апелираат за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЈЗ Охрид: Од 16-ти до 22-ри мај во Охрид COVID-19 e дијагностициран кај 4 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: