Вујо раскина со Загреб, ќе се враќа ли во Вардар?


2 копии

Во пријателски натпревар Динамо Загреб го совлада Интер Запрешиќ со 4-1. Дел од тимот на „модрите“ беше и македонскиот репрезентативец Аријен Адеми кој беше ...
| | веќе видена | слични

Денеска во пријателски натпревар екипата на Динамо Загреб со убедлив резултат 4:1 успеа да го совлада Интер Запрешиќ. Во водство прв дојде составот на Интер ...
| | веќе видена | слични

Динамо Загреб се одлучи за строга мерка и го испрати скапоплатениот француски интернационалец Кевин-Теофил Кетрин во вториот тим, односно кај нашиот тренер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче говорејќи околу евентуалните рестриктивни мерки рече дека сеуште се анализираат ...
сите 780 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 185 | | | веќе видена

Националната гарда е забележана на улиците на Вашингтон по деновите на насилни немири низ десетици американски градови додека американскиот претседател Доналд ...
сите 308 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 89 | | | веќе видена

Охрид, 2. јуни 2020 (Inpress) – СВР Охрид, преку одделението за превенција, презема активности за контрола во спроведувањето на мерките и препораките на ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вујо раскина со Загреб, ќе се враќа ли во Вардар?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: