Борусија Парк ќе биде „полн“ за саботното дерби


Благодарение на технологијата во Данска колку-толку го решија проблемот со празните трибини и тоа преку познатата апликација „Zoom“. На натпреварот помеѓу ...
| | веќе видена | слични

По повеќемесечна пауза фудбалот во Данска се врати со натпреварот меѓу Архус и Рандерс. Моментот кој го одбележа натпреварот се случи во 36. минута кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повеќе од два месеци, денеска се рестартираше и данската Суперлига со мечот помеѓу Архус и Рандерс во 21. коло на сосема необичен начин – со виртуелни ...
| | веќе видена | слични

Рандерс освои еден бод против Орхус со реми 1:1 во првиот меч по рестартирањето на сезоната во Данска, а голот што за гостите го постигна Австриецот Симон ...
| | веќе видена | слични

Унион Берлин денеска прославува една година од денот кога за првпат во својата историја долга повеќе од 110 години влезе во Бундеслигата. На многу генерации ...
| | веќе видена | слични

Германската Бундеслига прва од најсилните лиги се врати после пандемијата со коронавирусот. Фудбалот во Германија продолжи со строги мерки за заштита, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири во објава на неговиот профил на Фејсбук вели дека за целото времетраење на полицискиот час, ниту имал дозвола за ...
сите 131 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 183 | | | веќе видена

Охрид, 2. јуни 2020 (Inpress) – СВР Охрид, преку одделението за превенција, презема активности за контрола во спроведувањето на мерките и препораките на ...
сите 130 | | | веќе видена

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борусија Парк ќе биде „полн“ за саботното дерби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: