Три лица во Струга се приведени поради непочитување на забраната за движење

7 копии

Основниот кривичен суд – Скопје , по однос на казнените налози издавани од скопското Обвинителство за непочитување на полицискиот час (кој траеше до 26 мај ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство – Скопје, до нив доставило 621 казнени налог, против 751 лице. За донесените пресуди поднесени се приговори во 72 предмети од 102 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Охрид, 28. мај 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица заради кривично дело – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 22 март до 27 мај додека траеше владината одлука за ограничено движење Секторот за внатрешни работи Тетово изготвил вкупно 168 кривични пријави против 229 ...
| | веќе видена | слични

-Кривичните пријави се поднесени за луѓето со кои се сомничат дека сториле кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија"-167 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд во Скопје денеска поднесе 24 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 38 ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.05) на територијата на Република Северна Македонија на 70 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Избори мора да има и ќе има, но не по цена на животот и здравјето на граѓаните. Дали ќе се случат во јули, август или септември, тоа треба да кажат бројките во ...
сите 577 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три лица во Струга се приведени поради непочитување на забраната за движење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: